Криворізька гімназія № 64 Криворізької міської ради

 





Річні звіти

 

 

Річний звіт

про діяльність КГ№64

за 2022 – 2023 навчальний рік

 

 

Україна обрала європейський шлях розвитку, що передбачає реформування всіх сфер життя місцевих громад. І одним із найбільших секторів надання публічних послуг, яким користується населення, є освіта.

Як відомо, якісна освіта – запорука успішного майбутнього! Освіта була і надалі залишається найвищим національним пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави.  Сучасний стан освіти в Україні характеризується пошуком шляхів актуального реагування на зміни в освітянському просторі, адже змінилися вимоги до навчання, до знань, до компетентностей.

Забезпечення високоякісної освіти в районі на всіх її етапах і рівнях розглядалися і розглядаються як пріоритетне завдання сьогодення. Відповідно до цих пріоритетів відділом освіти, навчальними закладами та установами освіти району за активної підтримки органів місцевої влади та місцевого самоврядування, батьківської громадськості в минулому навчальному році вживалися заходи для забезпечення функціонування галузі освіти району, її подальшого розвитку, створення умов для рівного доступу мешканців району до якісної освіти. Зокрема, організація роботи з обдарованими дітьми, професійний розвиток педагогічних кадрів, організація фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, комп’ютеризація та інформатизація закладів освіти, збереження, оптимізація і покращення матеріально-технічної бази закладів  освіти району тощо.

У 2022-2023 навчальному році робота гімназії була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», реалізацію державних, регіональних та міських програм у галузі освіти, інших чинних законодавчих та нормативних документів.

Гімназія здійснювала свою діяльність відповідно до Статуту та Правил внутрішнього трудового розпорядку. Типові документи відповідають діючому законодавству, всім нормативним документам, що регламентують перебування учнів у закладі освіти.

В школі минулого навчального року було укомплектовано 9 класів, в яких навчалося 105 учнів : 4 класи початкової школи (56 учнів), 5 класів основної школи (49 учнів) .

Школа працювала за п'ятиденним режимом у дистанційному форматі.

Контингент учнів закладу в цілому стабільний.

Криворізька гімназія №64 заклад з українською мовою навчання. У минулому навчальному році реалізовані практичні заходи щодо впровадження в закладі мовного законодавства. Освітній процес здійснювався українською мовою. Протягом року проводилася роз’яснювальна робота серед батьків, учнів та вчителів щодо Закону України «Про мови». Щорічно перевіряється виконання цього Закону та статті 10 Конституції України. Документація закладу ведеться державною мовою. У кожномі класі оформлені куточки державної символіки. Усі виховні заходи проводяться українською мовою. Учні школи брали участь у конкурсах: у Міжнародному мовно – літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Т. Г. Шевченка, у Міжнародному конкурсі імені П. Яцика.

У 2022-2023 навчальному році в закладі працював 11 вчителів, в тому числі директор, заступника директора з НВР, 1 завідувач бібліотекою, 1 соціальний педагог, обслуговуючого персоналу працювало – 12 осіб.

8 педагогічних працівників мають вищу освіту на рівні спеціаліста, магістра. Протягом року навчальний заклад був забезпечений кадрами.

Педагогічні працівники мають:

а) кваліфікаційні категорії: - «спеціаліст вищої категорії» – 5,

«спеціаліст І категорії» – 1,

«спеціаліст ІІ категорії» – 1,

«спеціаліст» –4 ;

б) педагогічні звання:

«старший вчитель» – 4.

У школі протягом 2022-2023 навчального року працювало:

  • педагогів пенсійного віку – 2,

  • технічних працівників та спеціалістів пенсійного віку – 2.

Педагогічний колектив дружний, працездатний, з творчим запалом, ефективно і системно працює над підвищенням своєї кваліфікації. Вся робота колективу була спрямована на виховання і навчання особистості учня, його творчих здібностей, розвитку інтелектуальних здібностей, ерудиції учнів, реалізацію проблемних питань гімназії та міста, використання сучасних інформаційних технологій в навчально-виховному процесі.

В 2022-2023 навчальному році складовими системи внутрішньошкільного контролю були:

1. Контроль за рівнем засвоєння навчальних програм згідно графіку.

2. Контроль за якістю викладання навчальних дисциплін, виховання і розвитку здібностей учнів в процесі навчання.

3. Контроль за веденням документації: класних журналів, особових справ, календарно-тематичних і виховних планів, учнівських зошитів.

4. Контроль за відвідуванням учнями навчальних занять.

5. Контроль за якістю дистанційного навчання.

Контроль за якістю викладання здійснювався декількома шляхами:

1. Персональний контроль (бесіди, анкетування), відвідування уроків учителів школи, прийнятих на роботу в поточному році. Адміністрацією вивчалася система роботи вчителя, який проходив атестацію в 2022-2023 н.р. Шевченко О.М.

2. Тематичний контроль. В ході перевірки вивчався рівень знань і умінь учнів на уроках.

3. Класно-узагальнюючий контроль.

Проведено класно-узагальнюючий контроль в 5, 9 класах. За результатами проведено педраду. У зв’язку з переходом протягом року на дистанційне навчання класно-узагальнюючий контроль в 1 та 4 класах не було проведено.

Згідно з річним планом роботи гімназії протягом 2022 – 2023 навчального року методична робота закладу була спрямована на реалізацію завдань ІІ етапу обласної науково – методичного проекту «Педагогічні стратегії розвитку самоефективної особистості у освітньому просторі Нової української школи». Основними пріоритетами вважались:

  • здійснення аналізу попередніх результатів слабких сторін науково – дослідницької роботи;

  • системне відстеження психолого-педагогічного статусу обдарованих учнів та динаміки їх розвитку;

  • участь у роботі семінарів, семінарів – нарад, конференцій, «круглих столів» районних, міських, обласних та всеукраїнських рівнів з метою обміну досвідом;

  • моніторинг якості навчання та життєвої компетентності школярів;

  • запровадження гнучких моделей організації освітнього процесу відповідно до здібностей та нахилів учнів;

  • впровадження інформаційних технологій, активізація самостійної роботи школярів;

  • допомога учням в оволодінні стратегією життєвого проектування та самореалізації особистості;

  • активізація роботи з батьками учнів з урахуванням їх вікових особливостей соціалізації щляхом проведення спільних свят, екскурсій;

  • накопичення досвіду управління інноваційними процесами в освітній діяльності;

  • розвиток інноваційного потенціалу інтелектуально обдарованих дітей;

  • зміцнення фізичного, психічного та психологічного здоров’я молоді, запровадження здоров’язберігаючих освітніх технологій до креативної освіти;

  • організаційно – педагогічне забезпечення рівного доступу до якісної освіти;

  • включення в освітній та інформаційний простір дітей з особливими потребами.

 

Протягом 2022 – 2023 навчального року вчителі гімназії:

- працювали над формуванням та розвитком соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної свідомості, особистості підготовленої до професійного самовизначення;

- продовжили впровадження системи науково – методичної роботи, що забезпечила реалізацію сучасних стратегій розвитку інноваційної особистості, креативного, особистісно- орієнтованого освітнього процесу, спрямованого на розвиток та корекцію креативних здібностей учнів та розвитку творчого потенціалу вчителя;

- продовжили реалізацію педагогічної стратегії супроводу розвитку інноваційної особистості, сучасних продуктивних технологій навчання та виховання;

- продовжили роботу по створенню соціально- педагогічних умов для розвитку інноваційної особистості за умовами побудови освітнього процесу в закладі за гнучкими схемами і трансформуванні в залежності від психологічних особливостей учнів;

- постійно брали участь у демократичному обміну думками з питань підвищення ефективності роботи над науково- методичною проблемою, впровадження педагогічного досвіду;

- працювали над розвитком педагогічної та професійної майстерності, підвищенням рівня методологічної підготовки;

 

Протягом навчального року адміністрація створювала сприятливі умови для самореалізації вчителів. Крім інтерактивних технологій вчителі впроваджують у свою роботу проектні, комп’ютерні та інші технології продуктивного та дистанційного навчання навчання.

Згідно з річним планом школи протягом 2022- 2023 навчального року були проведені тематичні педагогічні ради:

  • STEM – освіта: інструмент формування моделі випускника Нової української школи (січень, директор гімназії Т.Грибок, заступник директора з навчально -виховної роботи О.Оніщук.);

  • Розбудова безпечного та здорового освітнього середовища у Новій українській школі.  (жовтень, директор гімназії Т.Грибок, вчитель поч. класів Шевченко О. );

  • Підсумки роботи на ІІ етапі обласної науково – методичного проекту «Педагогічні стратегії розвитку самоефективної особистості у освітньому просторі Нової української школи» (директор гімназії Т.Грибок, заступник директора з НВР О.Оніщук.)

На початку року була створена методична рада гімназії у складі: Оніщук О.М., Бессмертна С.Ф., Шевченко О.М., Криворчук Т.О..

Для забезпечення послідовності, системності та ефективності методичної роботи вчителів в гімназії працює три методичні комісії. Результативно та творчо працювали вчителі початкових класів (керівник Король Н.А..). В лютому місяці було проведено Методичний тиждень. Кожен день цього тижня був прсвячений певній темі. За темою понеділка «Сходинки до успіху проведено виставку творчих робіт ( вчитель Малік С.В.). За темою вівторка «Хто багато читає – той багато знає» провели Подорож до казки «У світі казки чарівної»(Вчитель Король Н.А..), урок читання «На гостини до зими» (вчитель Медведєва Л.М..),за темою «Мовними стежками» вчитель Шевченко О.М. провела казкових калейдоскоп “Криаїна Прикметник”.

Результативно та творчо працювали вчителі суспільно- гуманітарного циклу (керівник Бессмертна С.Ф.). В березні місяці було проведено семінар «Слово Кобзаря», тиждень Т.Шевченка, а саме: вікторіну «Чи знаємо ми Кобзаря?», свято народного календаря:Масляна, конкурс есе “Мій Шевченко” (Бессмертна С.Ф..), мовознавчий турнір “Мова – талісман нації”, конкурс на краще читання поезії Т. Шевченка, квест «Знайди слово» (Оніщук О.М.)

В своїй роботі вчителі МК вчителів природничо – математичних дисциплін(керівник Криворчук Т.О.) спирались на особистісно – орієнтований підхід до учнів, враховуючи їх інтелектуальні можливості. Було проведено низку заходів, а саме:онлайн –квест “На урок” (вчитель Криворчук Т.О..), STEM – хвилинки «Юні географи досліджують світ» (вчитель Швець Г.О..), інформаційний дайджест «Що робити з використаними батарейками?» (вчитель Копань А.Є.).

На засіданнях МК розглядались питання методики викладання предметів, вимоги щодо оволодіння уміннями та навичками.

 

 

У 2022-2023 навчальному році виховна робота в гімназії здійснювалась відповідно до «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів», затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243, Указу Президента України від 13.10.2015 року № 580/2015 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 року № 641/2015 «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах», інших чинних нормативно-правових документів у системі освіти та науки України.

Виховні заходи, об’єднані в тематичні місячники, декади, тижні, проводились згідно з планом виховної роботи гімназії на 2022-2023 навчальний рік.

Загалом, впродовж навчального року проведено 6 загальношкільних традиційних та тематичних свят, 2 спортивних заходи, 9 загальношкільних конкурсів фото, виробів, малюнків для дітей різних вікових категорій.

Реалізація основних завдань і принципів виховання здійснювалася в ряді пріоритетних напрямків.

І. Ціннісне ставлення до себе.

З метою попередження та протидії можливим загрозам життю та здоров’ю вихованців, у школі проводилися заходи безпеки на можливі ризики виникнення надзвичайних ситуацій, терористичних актів, диверсій, мінування. У вересні 2022 року було взято участь у Всеукраїнському місячнику Увага! Діти на дорозі». Упродовж місячника організовані загальношкільні заходи: конкурс на кращого знавця правил дорожнього руху, «Мій кращий рух – безпечний рух» - конкурс малюнків, проведення на батьківських зборах бесід щодо запобігання дорожньо-транспортного травматизму, про необхідність дотримання правил дорожнього руху, безпечної поведінки на залізничних коліях, поновлення інформаційного куточка з Правил дорожнього руху, ознайомлення учнів гімназії із законом України «Про дорожній рух», Єдина виховна година з вивчення Правил дорожнього руху «Безпека на дорозі – безпека життя»

У грудні-січні пройшов «Місячник безпечного поводження на водних об’єктах у зимовий період», в межах якого перевага надавалася таким заходам як: нарада з працівниками гімназії щодо безпеки життєдіяльності, запобігання випадків загибелі та травмування дітей внаслідок безконтрольного знаходження дітей біля водоймищ, на воді в льоду, конкурс малюнків «Що може статися взимку на льоду?» 5-7 кл., диктант за тематикою «Обережно - ожеледиця!” 9 кл., Єдина виховна година з безпеки життєдіяльності з урахуванням питань виконання правил безпечного перебування на канікулах у зимовий період.

У січні-лютому було проведено Місячник профілактики та запобігання випадків травматизму серед учасників навчально-виховного процесу, в рамках якого було проведено: тематичні години спілкування «Обережність – запорука твого здоров’я!» 1-9 кл., бесіди щодо запобігання та профілактики випадків травматизму серед учасників навчально-виховного процесу під час вивчення основного курсу «Основи здоров’я», інструктажі з безпеки життєдіяльності під час уроків фізичного виховання та трудового навчання, конкурс на розробку кращого та найбезпечнішого маршруту «Школа – Дім» 1-9 кл., лекція «Перша допомога потерпілим при травмуванні» 8-9 кл.

У листопаді, лютому, травні проведені Всеукраїнські тижні безпеки дорожнього руху. У гімназії обладнано та постійно оновлюється куточок «Безпека життєдіяльності».

Активізувати інтерес до фізичної культури і спорту, здорового способу життя, розвивати прагнення бути фізично здоровою людиною допомогли різні за тематикою загальношкільні спортивні онлайн-заходи: відзначення Дня спорту і здоров’я.

У рамках роботи з профілактики тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, СНІДу, проводилися: анонімне соціологічне опитування учнів гімназії та рейди з метою виявлення поширення куріння в підлітковому та молодшому шкільному віці, дослідження чинників куріння, акції «Червона стрічка», конкурс малюнків «Ми за здоровий спосіб життя!»», випуск інформаційних бюлетенів, перегляд відеороликів щодо шкідливого впливу алкоголю, наркотиків та тютюну.

Учні гімназії також взяли участь у Всеукраїнській акції «Ми за життя без алкоголю, тютюну та наркотиків», в межах якої були проведені: круглий стіл «Наркотики та СНІД», відеолекторій «Правда про наркотики», години спілкування «Профілактика наркозалежності».

ІІ. Ціннісне ставлення до людей, сім’ї, родини

З метою пропаганди кращих народних та сімейних традицій, творчого розвитку особистості, організації цікавого дозвілля вихованців відбулися: онлайн-свято, присвячене Дню вчителя, «Новорічний вернісаж», кгнкурс онлайн-привітань до 8 Березня «Для тебе, Жінко!», цикли виховних годин.

ІІІ. Ціннісне ставлення до праці.

Виховними досягненнями цього напрямку стали усвідомлення соціальної значимості праці в житті людини, повага до людей праці, навички самообслуговування та суспільно-корисної праці, морально-психологічна підготовка учнів до майбутньої трудової діяльності. У зв’язку з цим в гімназії проведені загальношкільні трудові акції: «Годівничка» «Турбота» (допомога людям похилого віку на присадибних ділянках), «100 добрих справ рідній гімназії» (садіння дерев, благоустрій прилеглої території)

Профорієнтаційна робота не обмежується роботою лише зі старшокласниками і ведеться з першого по випускний клас. Профорієнтаційна робота поділена на фази, які відповідають рівневі розвитку дитини. Для кожної фази важливою формою роботи є організація тематичних екскурсій на підприємства з метою розширення світогляду дітей, ознайомлення зі спеціальностями та професіями виробництв різних галузей, вихованням поваги до людей праці.

V. Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

З метою виховання в учнів рис патріотизму та національно-усвідомленої особистості в гімназії протягом року були проведені такі заходи: Єдина виховна година «Ваш подвиг у наших серцях», акція «Ветеранське подвір’я», виготовлення листівок для привітання людей похилого віку та бійців ЗСУ, конкурс малюнків «Голод 33-го- біль душі», присвячений роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні; «Революція Гідності», інформаційні хвилинки «Хто не буде пам’ятати минулого, той не матиме майбутнього», присвячені річниці Революції Гідності»; класна година «Нехай чудове рідне слово торкне вам серце і уста», участь у Всеукраїнському радіодиктанті єдності, присвяченому Дню української писемності,виховна година «Мій біль - Чорнобиль», перегляд документального фільму «Важкий тягар Чорнобильського неба», повідомлення на уроках з основ здоров’я, географії «Наслідки Чорнобильської катастрофи відчуваємо й сьогодні», присвячені річниці Чорнобильської трагедії.

Силами учнів оформлювались виставки та готувалися подарунки до тематичних та календарних свят, пам’ятних дат.

Учні закладу активно брали участь як у шкільних так і в міських онлайн-конкурсах.

Серед них: міський челендж фото «Мій домашній улюбленець» (понад 20 учасників), міський челендж відеороликів присвячений 2 річниці заснування міста Кривого Рогу.


 

 

 

 

Підсумовуючи вищесказане, педколектив гімназії у 2023-2024 навчальному році працюватиме над такими завданнями:

- впровадження нового Державного стандарту початкової школи;

- впровадження Концепції « Нова українська школа»;

- організація роботи педагогічного колективу на ІІІ етапі«Педагогічні стратегії розвитку самоефективної особистості у освітньому просторі Нової української школи» ;

  • підвищення рівня якості освіти на основі нових інформаційних технологій та впровадження психолого – педагогічного моніторингу в освітньо – виховне середовище закладу;

- вивчення психолого – педагогічної, методичної літератури по проблемі школи «Розвиток інноваційного освітньо-виховного середовища закладу через впровадження технологій продуктивного навчання в процес соціалізації особистості учня»

  • удосконалення педагогічних інновацій продуктивного навчання, розвиток проектно- дослідницької діяльності учасників НВП;

  • залучення вчителів до результативної участі у конкурсах професійної майстерності різного рівня;

  • підвищення рівня якості уроку в умовах профільного навчання та поглибленого вивчення профільних предметів у 8-А, 9-Б класах (українська мови та література);

  • підвищення рівня результативності участі учнів в предметних олімпіадах районного та міського рівнів та інших творчих та науково-дослідницьких конкурсах;

  • підвищення відповідальності вчителів та класних керівників у веденні шкільної документації з метою зниження кількості порушень;

  • організація роботи вчителів – наставників з обдарованими дітьми з оформленням відповідної документації;

  • організація роботи методичної комісії вчителів творчо-оздоровчого напряму;

  • спрямування роботи навчального закладу на збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників школи;

  • подальший розвиток учнівського самоврядування, формування активної громадянської позиції учнів;

  • забезпечення виховання учнів у дусі любові до України та рідного краю, посилення роботи по формуванню національно-патріотичного та громадянського виховання;

  • удосконалення системи профорієнтаційної роботи в закладі з метою подальшої успішної соціалізації особистості учнів.

 

 


 


 

 

 

 

 

Криворізька гімназія №64 Криворізької міської ради

 

вул. Українських розвідників ,1, м. Кривий Ріг, 50097, телефон: 0972686509 , [email protected] код ЄДРПОУ 33453423

 

 

 

 

183 від 31.05.2023

 

 

Контингент – 105 учень

Навчається – 105 учень

 

 

 

 

ЗВІТ УСПІШНОСТІ

за 2022 – 2023 н.р.

Аналіз успішності учнів

№ з/п

контингент учнів

всього учнів

1 – 3

4-6

7 – 12

10 – 12

н/а

к

%

к

%

к

%

к

%

к

%

1.

1-3 кл.

45

-

-

-

-

-

-

-

-

0

0-

2.

4 кл.

11

-

-

-

-

-

-

-

-

0

0

3.

5 – 9 кл.

49

0

0

25

51

21

42

3

7

0

0

 

в т.ч. 9 кл.

13

0

0

10

77

3

33

0

0

0

0

 

 

 

 

 

 

Директор закладу:                          Тетяна ГРИБОК